top of page
  • support59958

מהם הצעדים החיוניים אם מצאנו נחש בבית?


נחש מציץ

תאר לעצמך שאתה נהנה מערב שליו בבית כשלפתע אתה מזהה נחש מחליק על רצפת הסלון שלך. זה יכול להיות מצב מפחיד ומסוכן. אבל אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין איך מתמודדים עם נחשים בבית.


הבנת חומרת המצב - נחש בבית

ראשית, חשוב להבין שנחש בבית הוא עניין רציני. נחשים יכולים להוות איום עליך, משפחתך וחיות המחמד שלך. חלק מהנחשים הם ארסיים ועלולים לגרום לנזק חמור ואפילו למוות. אפילו נחשים לא ארסיים עלולים לגרום לפציעות או להפיץ מחלות. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, כ-5.4 מיליון בני אדם מוכשים על ידי נחשים מדי שנה, עם עד 2.7 מיליון הרעלות.


חשיבות הפעולה המיידית

כאשר אתה מזהה נחש בבית שלך, חשוב לפעול מיד. אל תנסה לתפוס או להרוג את הנחש בעצמך; זה יכול להיות מסוכן ועלול להוביל להכשת נחש. במקום זאת, התקשר ללוכד נחשים מקצועי או לבקרת החיות המקומית שלך. יש להם את ההכשרה והציוד המתאימים להתמודד עם המצב בצורה בטוחה ויעילה. ככל שתפעל מהר יותר, הסיכוי שלנחש להסתתר או לגרום נזק קטן יותר.


הבחנה בין נחשים ארסיים ולא ארסיים

חשוב לדעת את ההבדל בין נחשים תוקפים ארסיים ללא ארסיים. לנחשים ארסיים יש בדרך כלל ראשים משולשים, אישונים אליפטיים ובורות חישת חום בין העיניים והנחיריים. לנחשים שאינם ארסיים, לעומת זאת, יש ראשים עגולים, אישונים עגולים, וללא בורות חישת חום. עם זאת, ישנם יוצאים מן הכלל, כך שתמיד עדיף להתייחס לכל הנחשים כמסוכנים.


זכור, אפילו הכשות נחש לא ארסי עלולות לגרום לזיהום או לתגובות אלרגיות. לכן, חיוני להתייחס ברצינות לכל הכשות הנחש ולפנות מיד לטיפול רפואי.


שלבים חיוניים לטיפול בהכשת נחש

כאשר מתרחשת הכשת נחש, זו יכולה להיות חוויה מפחידה. אבל, אל תדאג! יש כמה צעדים חשובים שאתה יכול לנקוט מיד כדי לעזור. בואו ללמוד עליהם.


שומרים על קור רוח ומתרחקים מהנחש

ראשית, נסה כמיטב יכולתך להישאר רגוע. אני יודע שזה קשה, אבל זכרו, פאניקה יכולה להחמיר את המצב. זה יכול לגרום ללב שלך לפעום מהר יותר, מה שיכול להפיץ את הארס של הנחש מהר יותר. כמו כן, התרחק מהנחש בהקדם האפשרי. זה יעזור לך להימנע מנשיכה נוספת.


קורא לעזרה רפואית

לאחר מכן, התקשר לעזרה רפואית מיד. חייג למד"א (101) או בקש ממישהו בקרבת מקום לעשות זאת. בזמן ההמתנה לעזרה, נסו להיזכר איך הנחש נראה. זה יכול לעזור לרופאים לטפל בך בצורה יעילה יותר.


מיקום הנשיכה מתחת לגובה הלב

לאחר מכן, נסה למקם את הנשיכה כך שהיא מתחת ללב שלך. זה יכול להאט את התפשטות הארס. לדוגמה, אם ננשכתם ברגל, נסו לשכב ולהרים את הרגל.


הסרת כל ביגוד או תכשיט צמוד ליד הנשיכה

לבסוף, הסר את כל הבגדים או התכשיטים הדוקים ליד הנשיכה. אלה יכולים לחתוך את זרימת הדם אם האזור מתחיל להתנפח. אבל זכרו, אל תנסו למצוץ את הארס או לחתוך מסביב לנשיכה. השיטות הישנות הללו אינן עובדות ואף יכולות להחמיר את המצב.


מה לעשות

הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות אם אתה או מישהו אחר יוכשו על ידי נחש:


לא לשטוף את הפצע: אולי תחשוב ששטיפת הכשת נחש תעזור, אבל זה באמת יכול להחמיר את המצב. שטיפת הפצע יכולה להסיר עקבות של ארס שרופאים יכולים להשתמש בהם כדי לזהות את סוג הנחש שהכיש אותך. זה יכול להיות חשוב לטיפול. לכן, תתנגד לדחף לשטוף את הפצע ובמקום זאת התמקד בהגעה לרופא בהקדם האפשרי.


להישאר דומם ככל האפשר: כאשר אתה מסתובב הרבה, הלב שלך פועם מהר יותר. זה יכול לגרום לארס להתפשט מהר יותר. אז, נסה להישאר דומם ככל האפשר. אם אתה יכול, שכב והשאר את האזור הננשך נמוך מהלב שלך. זה יכול לעזור להאט את התפשטות הארס.

זכור, יש להשתמש בצעדים אלה רק עד שתוכל להגיע לרופא. חפש תמיד עזרה רפואית בהקדם האפשרי אם אתה או מישהו אחר הוכשת על ידי נחש.


מה לא לעשות

כאשר מתמודדים עם הכשת נחש, חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות כמו לדעת מה לעשות. הנה שלושה דברים שכדאי להימנע מהם:


הימנע מלמצוץ את הארס: אולי ראית את זה בסרטים, אבל בחיים האמיתיים, זה רעיון גרוע. ניסיון לינוק את הארס יכול למעשה להפיץ אותו מהר יותר בגופך. בנוסף, זה יכול להזיק לאדם שמנסה למצוץ את הארס אם יש לו חתך בפה. לפי ארגון הבריאות העולמי, שיטה זו אינה יעילה ועלולה לגרום ליותר נזק מתועלת.


אי שימוש בחוסם עורקים: אולי זה נראה כמו רעיון טוב לעצור את התפשטות הארס על ידי קשירת חוסם עורקים סביב העקיצה. אבל זה יכול למעשה ללכוד את הארס במקום אחד ולגרום לנזק רב יותר לרקמה שם. הצלב האדום האמריקאי ממליץ שלא להשתמש בחוסם עורקים להכשות נחשים.


לא לנסות לתפוס או להרוג את הנחש: זה טבעי לרצות לחזור אל הנחש, או לתפוס אותו לצורך זיהוי. אבל ניסיון לתפוס או להרוג את הנחש עלול לסכן אותך להכשה נוספת. בנוסף, חשוב לזכור שנחשים הם חלק חיוני מהמערכת האקולוגית שלנו. במקום זאת, נסו לזכור איך הנחש נראה או צלם תמונה ממרחק בטוח.

תרופות ביתיות להכשת נחש: טיפול ביתי בהכשת נחש

כשזה מגיע להכשות נחש, יש הרבה מידע בחוץ. אנשים מסוימים עשויים לספר לך על תרופות ביתיות שהם שמעו או השתמשו בעצמם. אבל זה חיוני להבין את העובדות על הכשות נחש וכיצד לטפל בהן כראוי. בואו נבדוק מדוע טיפול רפואי מקצועי חיוני ומדוע לא מומלץ להשתמש בתרופות ביתיות.


חשיבותו של טיפול רפואי מקצועי

הכשת נחש היא מצב חמור. גם אם הנחש אינו ארסי, הכשה עדיין עלולה לגרום לזיהום או תגובה אלרגית. לכן כל כך חשוב לפנות לטיפול רפואי מקצועי באופן מיידי. לרופאים ולאחיות יש את ההכשרה והציוד המתאים לטיפול בהכשות נחש. הם יכולים לתת לך אנטי ארס במידת הצורך, לנקות את הפצע כדי למנוע זיהום ולפקח על מצבך כדי לוודא שאתה מחלים.


זכרו, ידע הוא כוח. ככל שתדעו יותר על טיפול בהכשת נחש, כך תהיו מוכנים יותר למקרה חירום.

Comments


bottom of page